JAKI KARNISZ WYBRAĆ?
JAKI KARNISZ WYBRAĆ?
JAKI KARNISZ WYBRAĆ?

JAKI KARNISZ WYBRAĆ?

01-06-2019

W labiryncie karniszy

Nic tak nie ociepla wnętrza, jak firanka w oknie, choćby ta najskromniejsza. Tekstylia przeżywają dziś swój renesans. Możemy dzięki nim nadać charakter naszemu wnętrzu, ale żeby skorzystać z uroku zasłon czy firanek musimy zaopatrzyć się w solidny i efektowny karnisz. I tu napotykamy mnóstwo problemów: jak i gdzie go zamontować, jaką wybrać grubość i długość by się nie wyginał, czy powinien być to karnisz metalowy, drewniany czy z tworzywa, a może wogóle zrezygnować z tradycyjnego drążka na rzecz karniszy kwadro czy tych typu square line? Nie zdawaj się na łaskę i niełaskę marketingowego sprzedawcy, zaufaj fachowcom. Na naszej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje, podpowiedzi i wskazówki, tak byś z karniszowego labiryntu wyszedł zwycięski i zadowolony. No to w drogę!

Karnisze ścienne czy sufitowe?

W zależności od usytuowania naszej wnęki okiennej musimy zdecydować, gdzie zamocujemy karnisz. Od tej decyzji zależy rodzaj wsporników, które będą potrzebne do montażu: ścienne lub sufitowe. Dziś bardzo popularne karnisze ścienne, montuje się ja w więkoszości wnętrz, gdyż nadają oknu i całej dekoracji nowoczesny wygląd. Wspornik montujemy na ścianie pomiędzy oknem i sufitem, zwracając uwagę na odległość karnisza od wnęki okiennej. Jeżeli mamy bardzo szeroki parapet lub wystający grzejnik, musimy uwzględnić to w doborze wspornika - na ogół są one uniwersalne, ale zawsze można przyciąć bądź zastosować odpowiednie przedłużenie. Czasami jednak zamontowanie karnisza ściennego jest niemożliwe, na przykład w przypadku za małej odległości sufitu od wnęki okiennej lub gdy okna zajmują całą powierzchnię ścienną.


Karnisz pojedynczy czy podwójny?

To pytanie, które musimy sobie zadać przed kupnem karnisza. Od tego zależy rodzaj naszej aranżacji okiennej. Jeśli chcemy, by w naszym oknie zawisły firmy wraz z zasłonami i innymi elementami ozdobnymi - zdecydujemy się na karnisz podwójny. Pozwoli nam na upięcia bardziej ozdobne np. firan o różnej długości.
Okna wyposażone w rolety nie zawsze chcemy dodatkowo ozdabiać ciężkimi storami, na ogół wystarczy delikatna, subtelna firanka - w takim wypadku zdecydujemy się na karnisz pojedynczy, który nada lekkości całej aranżacji.

karnisze
karnisze


Przykładowe karnisze w naszym sklepie:

1.Karnisze metalowe ø16mm:
- ścienne pojedyncze - klik
- ścienne podwójne - klik
- sufitowe pojedyncze - klik
- sufitowe podwójne - klik
2.Karnisze metalowe ø19mm:
- ścienne pojedyncze - klik
- ścienne podwójne - klik
- sufitowe podwójne - klik